Zaburzenia żołądkowo-jelitowe indukowane wysiłkiem fizycznym (EIGS)

0
0 ocen

Czas trwania: 2h Poziom trudności: Zaawansowany

Problemy żołądkowo-jelitowe dotykają wielu sportowców, szczególnie dyscyplin długodystansowych. Czynniki, które inicjują objawy ze strony przewodu pokarmowego zostały sklasyfikowane jako fizjologiczne, mechaniczne oraz żywieniowe. Pomimo, iż większość występujących reperkusji nie jest bezpośrednim zagrożeniem stanu zdrowia,  to jednak znacząco przyczyniają się one do pogorszenia zdolności wysiłkowych, w tym do uniemożliwienia kontynuowania wysiłku. Na tym szkoleniu zostaną omówione dolegliwości będące konsekwencją zaburzeń pracy przewodu pokarmowego, których główną przyczyną jest wysiłek fizyczny. Poruszone zostano zagadnienia postępowania zaradczego oraz praktyczne przykłady w oparciu o studium przypadku zawodnika dyscyplin wytrzymałościowych cierpiącego na EIGS. Warunki..

Redukcja masy ciała w sportach walki

0
0 ocen

Czas trwania: 2h Poziom trudności: Zaawansowany

Szkolenie jest dedykowane dietetykom współpracującym z zawodnikami, trenerom oraz samym zawodnikom. Zdobyta podczas tego szkolenia wiedza może być z powodzeniem wykorzystana przy współpracy ze sportowcami innych dyscyplin, w których występują pomiary masy ciała. Dowiesz się jak prawidłowo planować redukcję od strony żywienia i nawodnienia oraz jakie suplementy wspomogą ten proces, a które go utrudnią. Warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w webinarze na żywo jest zaksięgowanie płatności. Jeśli decydujesz się na wzięcie udział w szkoleniu na krótko przed jego rozpoczęciem - sugerujemy wybór płatności błyskawicznej, zamiast przelewu tradycyjnego. Po zaksięgowaniu wpłaty, dane dostępowe do pokoju webinarowego wysyłane są na podany adres e-mail. ..

Nadwyżka energetyczna, wrażliwość anaboliczna i zdrowie metaboliczne


Czas trwania: 2h Poziom trudności: Zaawansowany

Czy wiesz, że przy odpowiednio niefortunnym doborze pokarmów może wystarczyć już jeden dzień nadwyżki energetycznej, by znacząco obniżyć wrażliwość anaboliczną?Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że krótkoterminowy post niekiedy dodatkowo może nasilić ten stan?Wiesz, że istnieją pewne nieskomplikowane zabiegi pozwalające drastycznie zmniejszać negatywny wpływ kalorycznego surplusu na organizm?Do kogo adresowane jest szkolenie? Szkolenie adresowane jest zarówno do specjalistów zajmujących się planowaniem żywienia i treningu, jak i amatorów sportu, pasjonatów dietetyki i wszystkich zainteresowanych tematyką żywienia, a już przede wszystkim do osób eksponujących swoje organizm na wpływ zaplanowanej lub nieplanowanej kalorycznej nadwyżki...