Doping

Zobacz więcej w tej kategorii

Podstawy dopingu - iniekcyjne środki steroidowe

Czas trwania: 2h Poziom: Zaawansowany

Opis kursu

Doping w sporcie, choć wydaje się być jeszcze tematem tabu, wykorzystywany jest od kilkudziesięciu lat na szeroką skalę przez zawodników. Początkowo inspiracją dla sportowców była farmakologia stosowana u zwierząt, która pozwalała uzyskiwać szybsze przyrosty masy ciała i lepszą kondycję fizyczną. Oczywiście wtedy sportowcy nie mieli możliwości szczegółowej analizy wpływu takie środka na ludzki organizm, dlatego stosując doping podejmowali ogromne ryzyko.

Obecnie środowisko naukowe dysponuje bez porównania lepszym stanem wiedzy i znaczna część klasycznych środków dopingujących jest świetnie poznana. Zbudowanie odpowiedniego zaplecza z wiedzy teoretycznej pozwalana na większą kontrolę, możliwość maksymalizowania korzyści i minimalizowania skutków ubocznych. Szczegółowa wiedza na temat działania sterydów pozwala również oszacować potencjalne interakcje, zarówno te pozytywne, jak i negatywne pomiędzy różnymi środkami.

Sprawdź webinar z Adamem Rębiś i zdobądź rzetelną wiedzę na temat środków dopingujących! W tej części na świecznik bierzemy środki steroidowe administrowane iniekcyjnie.


Webinarium odbyło się dnia:  22 stycznia 2019

Długość nagrania: 1 h 35 min

Dane dostępowe przekazywane są na adres mailowy w ciągu dwóch dni roboczych od zaksięgowania wpłaty.


Opinie użytkowników
Ilość recenzji: 1

Napisz recenzję

Musisz zalogować się lub zarejestrować się aby móc recenzować